Urząd Gminy w Kuczborku-Osadzie
Powróć do: Dla Inwestora

Gminny Portal Mapowy

Miło nam poinformować, że wszyscy mieszkańcy gminy Kuczbork-Osada, inwestorzy oraz turyści odwiedzający nasze piękne tereny mogą przeglądać zasoby gminnego portalu mapowego, czyli Systemu Informacji Przestrzennej gminy Kuczbork-Osada.

Portal Mapowy dostępny jest pod adresem: https://sip.gison.pl/kuczborkosada.
Można również korzystać z niego klikając na baner dostępny na naszej stronie.

Dla kogo przeznaczony jest Gminny Portal Mapowy?

Gminny Portal Mapowy służy zarówno mieszkańcom jak i pracownikom samorządowym. Możemy od teraz w prosty sposób gromadzić wszystkie dane przestrzenne w jednym miejscu. Pracownicy mają 
w ten sposób szybki wgląd do informacji o terenie, mieszkańcach i środowisku, a inwestorzy i turyści mogą samodzielnie uzyskać ważne informacje. Wymiana informacji i komunikacja może dzięki temu przebiegać w o wiele bardziej komfortowy sposób.

Szybki dostęp do informacji poprzez wyszukiwarki działek i adresów

System Informacji Przestrzennej umożliwia nam szybkie znalezienie informacji o interesującym nas obszarze dzięki wyszukiwarce działek oraz wyszukiwarce punktów adresowych, dzięki którym (po wpisaniu numeru działki lub adresu w odpowiednim polu) możemy błyskawicznie przenieść się do konkretnego miejsca na mapie.

Innowacyjne przeglądanie danych planistycznych – MPZP i Studium 

Dzięki udostępnionym w Portalu Mapowym informacjom z zakresu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – mieszkańcy w prosty sposób mają możliwość sprawdzenia, jakie jest przeznaczenie w planie dla wybranej działki.

Proste w obsłudze narzędzia

Poza standardowymi narzędziami nawigacyjnymi, takimi jak przybliżanie i oddalanie, portal posiada funkcję identyfikacji obiektów, włączania i wyłączania warstw tematycznych. Możliwe jest również zmierzenie odległości między interesującymi nas punktami, obliczenie powierzchni (np. działki budowlanej) i wygenerowanie wydruku* z mapy: w skali oraz z dokładnie takimi danymi, jakie w danej sytuacji są nam potrzebne.

*Informujemy, że wydruki wygenerowane z aplikacji System Informacji Przestrzennej pełnią wyłącznie funkcję poglądową i nie mogą być traktowane jako dokumenty w rozumieniu przepisów prawa – np. jako dokument Wyrysu.